آذرمغان
خبري ، سياسي ، اقتصادي ، اجتماعي ، تحليلي

اسماعیل شاهی آلیله

در سال ۱۳۴۸ در روستای آلیله از توابع بخش مرکزی شهرستان گرمی متولد شد .

با توجه به فعالیتهای هنری اش در دوران تحصیل به حرفه نویسندگی و خبری علاقمند بود تا اینکه در سال ۱۳۸۰ کارش بطور رسمی با هفته نامه یاشیل مغان به مدیر مسئولی استاد علی فردی شروع کرد.

اسماعیل شاهی از معدود اشخاصی است که در حرفه خبرنگاری شهر گرمی نقش بسزایی داشته است.
وی قبلا دبیر زبان انگلیسی مدارس گرمی بود و اکنون ساکن شهر رشت می باشد.

در کنار فعالیت مطبوعاتی با راه اندازی وبلاگ خبری و تحلیلی آذرمغان به دنیای وبلاگ نویسان پیوست . این وبلاگ خبری تاکنون توانسته است مخاطبان خاصی پیدا کند تا از اخبار و رویدادهای منطقه باخبر باشند

——————————————————————————————————————————-

عیسی پاشاپور

عیسی پاشاپور در سال ۱۳۵۱ در شهر گرمی متولد شد.
وی کارشناس زبان و ادبیات فارسی است و از سال ۱۳۸۵ با معرفی فرماندری گرمی، به عنوان خبرنگار آزاد صداوسیمای مرکز اردبیل و خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) فعالیت خود را در این شهرستان آغاز کرد.
در سال ۱۳۹۰ درپی  اشتغال در اداره منابع طبیعی گرمی از صداوسیمای مرکز اردبیل قطع همکاری کرد اما همچنان به عنوان خبرنگار ایرنا به پوشش خبری شهرستان گرمی می پردازد.
وی علاوه بر کار خبری، نوازنده سنتور است و به موسیقی ایرانی آشنایی دارد.
عیسی پاشاپور طبع شعر را از پدر مرحومش (علی پاشاپور شاعر اهل بیت ع و مولف کتاب اشک ماتم) به ارث برده و عضو انجمن شعرای گرمی است. این خبرنگار، دستی در خوشنویسی نیز دارد.
وی مدیر وبلاگ نام آشنای آینه نیز میباشد. اشعار عیسی پاشاپور در میان اهل قلم گرمی طرفداران خاصی دارد.
——————————————————————————————————————————-
سید یعثوب حسینی


یعثوب حسینی متولد سال ۱۳۶۰ به تاریخ شمسی می باشد.
وی دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی تکنولوژی IT بوده و دستی در قلم دارد.
حسینی از اواسط سال ۱۳۹۰ بعنوان خبرنگار آزاد صدا و سیما در گرمی مشغول فعالیت می باشد.
حسینی قبل از همکاری با صدا و سیمای استان اردبیل عضو تحریریه روزنامه اسراء ، سرپرست روزنامه کار و کارگر در گرمی و سرپرست نشریه اندیشه مغان در گرمی بود.
این خبرنگار موففق اهل گرمی اکنون عضو هیأت تحریریه نشریه امید اردبیل در گرمی و همکار رسانه ای پایگاه خبری آزادلو می باشد.
بزرگترین حسن نوشته های سید یعثوب حسینی را می توان در مطالب انتقادی وی دید.
——————————————————————————————————————————-
سیاوش کوهی


سیاوش کوهی از اصحاب توانای قلم بخش انگوت بوده و کارمند ادراه بهداشت و درمان می باشد.
وی عضو دوره سوم شورای شهر انگوت بوده و در دوره چهارم شورای اسلامی شهر انگوت نیز با قاطعیت آراء به عنوان شورا از طرف مردم انگوت انتخاب شد.
سیاوش کوهی مدرک کارشناس ارشد علوم سیاسی داشته و مدیر وبلاگ انگوت شهر (برترین وبلاگ خبری منطقه انگوت) می باشد.

وی علت موفقیت خود را در وبلاگ نویسی ؛ دوست خود شهرام فرهمند (از اصحاب قلم و عضو شورای شهر انگوت) نام برده است.
——————————————————————————————————————————-
یاسر فاتحی


یاسر فاتحی در سال ۱۳۶۸ در شهرستان گرمی بدنیا آمد.
وی پس از فراغت از تحصیل در مدارس شهر گرمی برای ادامه ی تحصیلات خود در رشته ی دبیری شیمی به دانشگاه رازی کرمانشاه عازم گردید. در سال ۱۳۹۰ پس از اتمام دوره کارشناسی ؛ به عنوان دبیر شیمی در مدارس گرمی مشغول تدریس شدم
وی به زبان و ادبیات و فرهنگ های مختلف و مخصوصا زبان و ادبیات آذربایجانی علاقه ی زیادی داشته و به همین جهت اشعاری به زبان ترکی و فارسی به رشته تحریر در آورده است.
فاتحی در نوشتن مطالب انتقادی با ادبیات طنز مهارت خاصی داشته و یادداشت های وی مخاطبان خاص خود را دارد.
وی اکنون عضو هیأت تحریریه نشریه امید اردبیل در گرمی و همکار رسانه ای پایگاه خبری آزادلو می باشد.
——————————————————————————————————————————-
حامد صدیقی


حامد صدیقی در ۱۴ خردادماه سال ۱۳۶۹ در یک خانواده‌ی مذهبی در شهر گرمی دیده به جهان گشود.
وی پس از اتمام دوران تحصیلات متوسطه خود در هنرستان امیرکبیر گرمی در سال ۸۷ از آموزشکده فنی رازی اردبیل قبول و برای ادامه تحصیل به این شهرستان رفت.
صدیقی بعد از اتمام دوران کاردانی خود به خدمت سربازی رفته و بعد از آن در سال ۹۱ از دانشگاه آزاد اسلامی گرمی در رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر قبول و در حال حاضر نیز مشغول تحصیل می باشد.
این خبرنگار به فعالیت های فرهنگی علاقه بیشتری داشته و با عضویت در پایگاه های مقاومت بسیج، کانون های فرهنگی و هیئت های مذهبی به این فعالیت ها مشغول بوده است.
حامد صدیقی از خردادماه سال ۹۱ با مدیریت وبلاگ نوپای سیفار خود را در جرگه وبلاگ نویسان شهر گرمی درآورد.
بعد از گذشت چند ماه وبلاگ را به وب سایت ارتقاء داد و بر فعالیت خود افزود و در حال حاضر نیز این وب سایت به عنوان یکی از پربازدیدترین وب سایت های شهرستان به شمار می رود.
وی  بعد از گذشت چند ماه به عنوان خبرنگار خبرگزاری بین المللی نسیم در شهرستان گرمی مشغول به فعالیت شد.
——————————————————————————————————————————-
علی قاسمیان کردلر


علی قاسمیان به تاریخ ۱۳۷۰ شمسی در روستای پرچین سفلی از توابع شهر گرمی دیده به جهان گشود.
وی در سال ۱۳۸۷ بلافاصله پس از اتمام مدرک معادل دیپلم خود در هنرستان امیرکبیر گرمی از آموزشکده فنی مراغه در رشته برق صنعتی قبول و برای تحصل عازم این شهر شد. پس از اتمام دوره کاردانی از رشته مهندسی برق قدرت از دانشگاه آزاد تبریز پذیرفته و برای کسب علم این بار راهی تبریز شد.
علی قاسمیان از سال ۱۳۸۹ به وبلاگ نویسی روی آورد. در اسفند سال  ۱۳۹۰ پایگاه خبری آزادلو را راه اندازی کرد و توانست این رسانه مجازی را در مدت زمان کوتاهی با جمع آوری گروهی منسجم به یکی از پرنفوذترین رسانه های استان تبدیل کند.

وی همچنین علاقه خاصی به رشته تحصیلی خود داشته و موفق به ساخت طرح کنترل از راه دور آیفن خانگی شد که با این طرح رتبه دوم در همایش مهندسی برق شالغرب کشور را کسب کرد.
نامبرده از اوایل سال ۹۱ همراه با تحصیل دانشگاهی در کنار فعالیت در فضای مجازی ؛ به روزنامه نگاری روی آورده و به عنوان عضو هیأت تحریریه روزنامه همشهری استان اردبیل انتخاب شده و همچنان به عنوان خبرنگار روزنامه همشهری ادامه فعالیت می  کند.
علی قاسمیان سرپرست ویژه نامه شهرستان گرمی (نشریه امید اردبیل) بوده و پس از چندین چاپ موفق با استقبال عمومی شایسته روبرو بوده است.
وی یکی از روزنامه نگاران فعال شهر گرمی بوده و عضو تحریریه روزنامه ساوالان ، نشریه صبح سبلان ، هفته نامه استانی امید اردبیل و همکار مطبوعاتی چند نشریه و پایگاه خبری مجازی در استان آذربایجان شرقی می باشد.
——————————————————————————————————————————-
در نهایت از استاد علی فردی و موسی فردی که جرقه رسانه و مطبوعات شهر گرمی توسط این عزیزان در یاشیل مغان زده شده است و از آقای مهدی جاوید مدیر مسؤل نشریه جوان مغان ؛ تقدیر و تشکر می گردد. همچنین از زحمات آن هایی که خاک مطبوعات را در گرمی خورده اند و نامشان در میان این عزیزان نیست ، تقدیر و تشکر می کنیم.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفدهم مرداد ۱۳۹۲ساعت   توسط اسماعیل شاهی آلیله  |